| love10andra a întrebat:

Am si eu o intrebare..De ce rasar stelele? Cel mai original raspuns Fundaa!

Răspuns Câştigător
| robbyy a răspuns:

Stelele nu rasarhappy sunt tot tipmul pe cer dar ziua noi nu le vedem din cauza soareluihappy dupa ce apune soarele si este intuneric se vad:* funda?:*:*:*

7 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Stelele de fapt nu rasar,ele sunt pe cer tot timpul,doar ca din cauza luminii Soarelui,nu le vedem decat noaptea, pe cerul intunecat.

Si asa, raspuns de copilasi, stele rasar sa ii tina tovarasie lunii pe parcursul noptii, ca niste soldatei in jurul reginei.

| Forevăr a răspuns:

Sa intrebe TU!

| Anq209 a răspuns:

Stelele rasar pentru a arata lumii cat de palide sunt pe langa tine iubito.Lumina lor puternica nici nu se compara cu lumina chipului tau uluitor.Dar. iubito, eu nu pot vedea alta stea fiindca tu esti universul meu (pentru baieti daca vor sa agate o fata laughing )
P.S:Sa nu crezi ca m-am referit la tine. Funda?

| Just4FunIE a răspuns:

Stelele nu rasarstraight face Big L

| Iwliia a răspuns:

O stea este în general un anumit tip de corp ceresc din cosmos, masiv și strălucitor, deseori de formă aproximativ sferică, alcătuit din plasmă în oarecare echilibru hidrostatic, și care a produs în trecut sau încă mai produce și azi energie pe baza reacțiilor de fuziune atomică din interiorul său.
Stelele „împodobesc" cerul nocturn. Pentru un observator terestru ele apar ca puncte de diverse culori, cu un diametru aparent egal dar cu fluctuații de luminozitate. Ochiul uman distinge pe cerul nocturn până la circa 6.000 de stele. Distanța până la stele este măsurată cu ajutorul paralaxei stelare, iar unghiul rezultat este de ordinul sutelor de miimi dintr-o secundă de arc[necesită citare]. Fundaa?