| Andy_Andy_1997_MhuM a întrebat:

Am si eu o intrebare: De unde ies melcii dupa ploaie?

Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

Melcii, ca să se ferească de soare și căldură mare, se pot ascunde oriunde, în locuri ferite, umede, după frunze, după plante, în spatele unei pietre, în gropi adânci, pe copaci, pe case mai părăsite, în iarbă umedă, în cutii și alte obiecte aruncate, în foarte multe locuri mai bine zis.
Eu astăzi am "întâlnit" un melcișor foarte drăguț, uite i-am făcut și o poză :) http://bit.ly/1ojAPH0

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Din ascunzisuri, de dupa pietre, cotloane facute de ei, etc, orinde se pot ascunde melcii.