| Girl123girl a întrebat:

Am si eu o intrebare in legatura cu bacul. Tin minte ca prin 2010 o prietena de a mea a dat bacul la mate. si avea o culegere cu aprox. 100 de vaiante si lucra din aia. Din cate stiu eu alea erau toate variantele posibile pentru bac, si se alea una. Asa era inainte? sau gresesc eu? incerc acum sa gasesc mai multe variante la mate pentru. 2014, si nu este decat una straight face.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În 2008 şi 2009 au fost 100 de variante propuse şi dintre acelea se extrăgea o variantă!

Acum NU mai este aşa :(
Vor fi compuse 10 variante pentru sesiunea din vară ( + încă 10 pentru subiectul de rezervă ) şi dintre acelea se va extrage o variantă - dar, acele variante NU sunt publice/afişate nicăieri!

Vezi subiectele de la linkul :
subiecte2014.edu.ro/2014/bacalaureat/modeledesubiecte/probescrise/E_c_Matematica.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/modeledesubiecte/probescrise/E_c_Matematica.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/E_c_Istorie_Matematica.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/iulie/E_c_Matematica_Istorie_3_iulie.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/iulie/Ec_Matematica_Istorie_rezerva_3_iulie.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/E_c_istorie_matematica_scris_subiecte_si_bareme_28_august_2013.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/E_c_istorie_matematica_scris_rezerva_subiecte_si_bareme_28_august_2013.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/modeledesubiecte/probescrise/E_c_Matematica.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_c_Matematica_Istorie_ses_speciala.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/iulie/Proba_E_c_matematica_istorie_04_iulie.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/iulie/Proba_E_c_matematica-istorie_rezerva_04_iulie_2012.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/Proba_E_c_matematica_istorie_subiecte_si_bareme_29_august_2012.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Modele_de_subiecte/Probe_scrise/E_c_Matematica_.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_c_Matematica_Istorie.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_c_Matematica_Istorie_rezerva_.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/Proba_E_c_Matematica_Istorie_Var_02.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/Proba_E_c_Matematica_VAR_03_rezerva.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Modele_de_subiecte/Probe_scrise/E_c)_(i)_matematica/E_c)_(i)_matematica_v2.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_c_.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_c_rezerva.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/august-septembrie/PROBA_E_c_ses_II_6.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/august-septembrie/Proba_E_c_rezerva_8.zip

http://arhiva.subiecte.edu.ro/......2/Proba_D/

arhiva.subiecte.edu.ro/2009/bacalaureat/subiecte/D_matematica_MT2.zip

arhiva.subiecte.edu.ro/2009/bacalaureat/sesiune_speciala/Proba_D.zip

http://arhiva.subiecte.edu.ro/......D_rezerva/

Toate cele bune.

| ProfDeMate a răspuns:

Nu au fost publicate decat acele 100 de variante. Au fost reeditate in fiecare an, cred. Pentru examenul propriu zis se creeaza variante asemanatoare, deci poti sa te pregatesti cu toata increderea utilizand cele 100 de variante despre care vorbim. Poti sa la descarci si de pe www.mate.info.ro. Nu iti fa griji inutile, invata temeinic si nu vei avea probleme la examen.
Mult succes!
Prof De Mate
mate. didactic@yahoo.com