| Laura396 a întrebat:

Buna, am și eu o întrebare legată de bacalaureat.
Dacă am luat peste 5 anul trecut la 2 din 3 materii iar anul acesta pentru prima sesiune nu m-am pregătit sa dau și la cea dea 3a materie, oare dacă nu ma prezint mi se vor anula și celelalte 2 materii reușite? Mulțumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Notele de trecere la materiile de la bacalaureat nu se anuleaza si la urmatoarea inscriere la bacalaureat poti solicita sa-ti fie recunoscute si sustii examenul doar la materia la care ai cazut.