| YumixCupcake a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care au citit Codul bunelor maniere. Cine face o invitatie pentru petrecere, femeia sau barbatul?

Dau funda.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| MisteriuosGirl a răspuns:

Eu am citit catrea si acolo spune ca daca petrecerea e la un prieten comun sau la un bal de care a aflat barbatul(sau la el acasa) el face invitatia; dar daca e la femeie acasa sau ea a aflat prima de acest bal, ea face invitatia. dar in general barbatul.

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ar trebui sa fii mai explicita. Invitatia, daca te referi la ce am inteles eu, o face cel sau cea care organizeaza petrecerea.

| Konata a răspuns:

Femeiahappy

| Andrada666 a răspuns:

Depinede,de obicei barbatul...dar mai sunt si unele cazuri in care invitatia e facuta de femeie

| Andrada666 a răspuns:

Depinede,de obicei barbatul...dar mai sunt si unele cazuri in care invitatia e facuta de femeie.

| RainDrop a răspuns:

The man.

| KubetiiOO a răspuns:

Femeia

| lebek01 a răspuns:

Logic,barbatul

Răspuns utilizator avertizat
| Katherina6 a răspuns:

Barbatul100%.