| Dyutza_9075 a întrebat:

Am si eu o problema, am citit pe TPU cateva intrebari dar si raspunsuri in legatura cu transferul de la un liceu la altul dar si de la un profil la altul si in aceeasi situatie sunt si eu, vreau sa ma transfer de la stiinte sociale la filologie la un alt liceu si mi s-a spus ca numai pe semestrul 2 merge sa ma transfer dar am auzit persoane care spun ca si pana sa incepi scoala merge sa te transferi, mentionez ca am trecut clasa 9 si ca am fost la liceul unde vreau sa ma transfer si secretara mi-a spus ca nu mai sunt locuri libere, dar acum nu stiu ce sa fac, sa merg la inspectorat pentru a ma transfera sau sa astept pana se termina primul semestru? Imi este teama ca si la inspectorat o sa primesc un raspuns negativ tot din motivul ca nu mai sunt locuri la acel liceu. Voi ce credeti? Ast raspunsurile voastre mai ales celor care au fost in situatia mea, va rooooog ajutati-ma dau fundita.

2 răspunsuri:
| Buttercup30 a răspuns:

Eu stiu ca trebuie sa ramai primul semestru.Si din semestrul 2 poti sa te muti la alt profil doar daca ai media mai mare ca a celui cu cea mai mica medie din clasa.

| mihaela_7915 a răspuns:

Buna...eu zic sa mergi acum.sh o pr de-a mea s-a transferat acum cateva zile.la un alt liceu cu alt profil.sh a mers.nu trebuie neaparat sa ast sa treaca primul semestru ca sa te poti transfera la alt profil.insa acum depinde sh de locuri daca mai sunt libere... oricum bafta.