| ๓itนpitน a întrebat:

! HELP! Buna! Am intrat in clasa a9a si vreau sa ma transfer la alt liceu.Ma pot transfera acum sau trebuie sa astept pana la inceperea noului semestru?
Liceul e departe si vreau la unul mai aproape.
Am fost la secretariat si cica trebuie sa astept 6 luni, dar semestrul asta nu are 6 luni ca se termina in decembrie.Cum pot face sa ma transfer cat mai repede? Cum trebuie sa procedez? Sunt la stiinte si vreau la un liceu cu medie mai mica ca a mea.CINE MA AJUTA ARE FUNDA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Regulamentului de organizare si functionare al invatamantului preuniversitar elevii din cl. a IX-a se pot transfera numai dupa primul semestru si numai daca media ar fi permis intrarea la liceul unde vrea sa se transfere. Va trebui sa depui cererea de transfer spre sfarsitul semestrului. Transferul trebuie aprobat de consiliile de administratie al celor doua licee. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| Treble995755 a răspuns:

Poti sa te transferi oricand?
ca si eu am aceeas problemma.

| CeCeJones a răspuns:

Te poti transfera dar va fi mai greu pentru ca nu ii cunosti pe ceilalti si poate nu o sa te simti bine acolo. poti sa dapui o cerere de transfer la secretariat