| elush1993 a întrebat:

am si eu un atestat de facut cu tema :Organizarea procesuala a intreprinderii...Daca ma puteti ajuta,dau funda sad!

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

E vorba de o diploma de inginer? Iti raspund asa, intuitiv. Imi imaginez ca la org. intrepr. trebuie tinut cont de procesul tehnologic prevazut pentru realizarea produsului. Utilajele si posturile de lucru trebuie asezate in ordine, astfel incat procesul tehn. sa decurga fluent, fara blocaje sau incrucisari inutile de drumuri. Fiecare post de lucru preia produsul de la postul anterior, executa operatiile specifice si il da mai departe la urmatorul si tot asa, astfel incat linia tehnologica sa functioneze snur.

| elush1993 explică (pentru sabin89):

Nu, este vorba despre un atestat care se face la finele clasei a XII a...