| Caramel1618 a întrebat:

Bună! Am terminat clasa a 11 a la un liceu cu profil economic. Bacul bate la ușă și sunt total nepregătit pentru examenul la mate așa că aș vrea să ma transfer. Întrebarea e dacă mă pot transfera în clasa a 12 a la un alt liceu cu profil uman și la ce ar trebui să dau diferențe dacă mă tranfer la științe sociale sau filologie? De ce documente am nevoie pentru a efectua transferul? Mulțumesc pentru timpul acordat și pentru răspuns.

Răspuns Câştigător
| Feri5 a răspuns:

Da, cred ca e posibil sa te transferi, numai ca ar fi bine sa suni la secretariatul scolii si sa intrebi de ce documente ai nevoie. Diferente dai la romana, limbi straine, istorie si latina, cred. Dar oricum, ar fi mult mai bine sa intrebi la secretariat. Fa-o cat mai repede posibil, dar gandeste-te bine inainte.