| Vanilliaaa a întrebat:

Am trecut in clasa a opta la liceul Cervantesc din capitala.Anul viitor, as vrea sa ma mut la alt liceu mai bun [pentru ca am o medie mare si refuz sa ma multumesc cu putin]. Problema mare este ca eu nu stiu franceza sau germana, ci spaniola. Existe licee in Bucuresti, in afara de Iulia Hasdeu unde pot face spaniola ca a doua limba?

3 răspunsuri:
| Jacquelinor a răspuns:

Cervantesc este unul din cele mai bune licee de spaniola. Eu iti sugerez sa ramai acolo.

| MariaDD a răspuns:

Cum te numesti?laughing

| adrian_8349 a răspuns:

Nu, in Romania nu, la noi se face la limbi straine cele mai intens circulate limbi si anume limbile moderne engleza respectiv franceza, ca alternativa germana si maghiara pentru limba materna, spaniola la facultate vei face, depinde la ce specializare vei da si acolo, funda?