| Anamegoodtopoems a întrebat:

Am trecut pe clasa a11-a și sunt la un liceu tehnologic pe profil de Resurse Naturale Și Protecția Mediului. Aș vrea pe al doilea semestru (sau chiar de pe primul dacă se poate) să mă mut la liceu teoretic pe profil de Filologie cu bilingv engleză. Problema e că eu nu am bilingv-ul și vreau să știu ce trebuie să fac ca să îl pot da și mai ales unde (sunt din Pitești). Mulțumesc anticipat. (dau fundă)☺️

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca indeplinesti conditiile si se aproba transferul va trebui sa sustii examene de diferenta la materiile care s-au facut in cl.IX - X la liceul de transfer si nu le-ai facut la liceul actual. Poti depune cererea de transfer, semnata si de un parinte, de acum, ca sa poti urma din primul semestru, daca ti se aproba.
Toate diferentele, inclusiv examenul de bilingv, le vei da la liceul de transfer, atunci cand le va fixa acesta.