| Dina2306 a întrebat:

Am un proiect la engleza, pe o anumita tema ("o revista in 2050"). Idee am, dar nu stiu cum sa o expun. :-s
Ma gandeam ca o revista peste vreo 30-40 de ani, va fi ceva digitala, ceva holograma, dar faza e ca profa de engleza vrea sa vada cum ar arata (de exemplu daca tema era cu o revista de acum sa-i fac eu o revista si sa i-o arat) si nu pot numai sa-i povestesc despre cum ar fi.
Ce idei aveti? Cum as putea face asta (revista sa arate ceva digital/holograma)? Sau cum sa prelucrez poate ideea mea initiala?
Mentionez ca ma pricep la desen si la tot ce tine de arta. big grin

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Daca esti talentata, uite ideea mea: desenezi un cadru dreptunghiular din care iese in sus o imagine 3D, sa-i spunem "fotografia ", dar daca poti s-o faci ca si cum ar fi in miscare, un video, de exemplu un politician care vorbeste la un pupitru, si chiar daca "tableta" e inclinata, el sa stea drept. Si sub aceasta imagine, sa fie un text sub forma rotativa, cu un deget pe el care "il trage" in jos, ca sa fie citit. Ar fi fain sa ai si un nivel al volumului, ca si cum se aude ce spune omul ala, si o subtitrare. Si inca ceva. Degetul atinge un cuvant si in lateral apar niste detalii despre el, ca si cum apesi pe un link si se deschide o noua pagina, dar asta sa stea deschisa doar cat tii degetul acolo, si ala sa fie spectaculos, de exemplu cuvantul sa fie "fireworks" artificii, si in lateral sa "explodeze" niste artificii. Ma rog, daca nu poti desena artificii, fa o explozie nucleara happy Cultiva-ti talentul, te rog.