| SakuraMiraiEdo a întrebat:

Buna, am urmatoarea problema. Vreau sa continui liceeul la un alt oras, numai ca nu stiu cum sa ii spun mamei. Ea e profesoara si nu ar plati asa de mult la camin, nu e problema de cazare, ci de distanta. Inteleg ca e greu pentru un parinte sa isi lase copilul, dar eu chiar vreau sa fac asta, pentru un viitor mai bun. Sunt respondabila, si nu sunt cheltuitoare, sau genul de a ma baga intr-un anturaj, ea stie asta. Cum pot sa o conving sa ma lase?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca parinte, chiar daca mama este profesoara, nu beneficiaza de reducere la caminul scolii/liceului!
In schimb, daca tu ai bursa de merit, ai reducere!

Personal, nici eu nu mi-as lasa copilul la camin!
Am vazut ce se intampla acolo si prin ce trec unii copii.
Nu vad nici o explicatie logica in a putea convinge pe cineva, doar ca nu mai vrei sa fii sub supravegherea parinteasca, ci a unui pedagog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arfi bine sa vorbești cu ea și săi lămurești de ce dorești sa pleci