| Ellie123 a întrebat:

Anul acesta trec in clasa a 12-a si inevitabil, trebuie sa sustin examenul de bacalaureat.Am si eu o nelamurire.De exemplu, daca pici la o materie iar la celelalte obtii note de trecere, la urmatoarea sesiune ce probe sustii, la toate materiile sau doar la cea la care ai picat? Sau daca de exemplu iei 5 la toate materiile...practic ai picat examenul pentru ca nu ai reusit sa obtii media 6 dar teoretic nu ai picat la nicio proba pentru ca ai luat la fiecare 5.Deci...ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| stpu a răspuns:

Daca pici la o materie, poti da in toamna din nou examenul la acea materie, nu la toate.
Daca nu-ti iese media 6, in toamna iti poti alege singura materia sau materiile la care vrei sa dai din nou examen ca sa-ti maresti media.