| kwmaksii a întrebat:

Daca am picat bacul doar la o materie, exista posibilitatea de a il da la doua materii in urmatoarea sesiune?
Am citit ca se poate depune adeverință de recunoaștere a notelor dar nu am reușit sa gasesc nici un model pentru a imi confirma daca exista posibilitatea de a cere recunoașterea unei singure note din sesiunea anterioară.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles! Poti face cerere in sesiunea din toamna sau la anul, ca doresti sa sustii din nou examneul de BAC, pastrand notele doar dela 1 singur obiect X si dorim sa sustii din noua examneul pentru doua materii X si Y, unde ai obtinut note mult mai mici.
Trebuie specificate materiile!