| anonim_4396 a întrebat:

Anul asta am trecut in clasa a 11a si m-am hotarat sa dau la academia de politie. Deoarece profilul scolii mele nu prea ma ajuta cu nimic, fiind unul tehnologic, as vrea sa ma apuc de acum de invatat. Romana am doar 3 ore pe saptamana, istorie una, iar engeza nu prea fac, de aceea m-am hotarat sa dau la spaniola. Nu prea inteleg de la profesori si m-am hotarat sa invat singura. Ce carti imi recomandati? De unde trebuie sa incep sa invat? Vreau sa incep sa invat de acum, fiindca anul viitor o sa fie foarte incarcat.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Și dacă erai la Sava in București tot trebuia sa înveți pentru admitere așa ca faptul ca vii de la un liceu tehnologic nu trebuie sa fie un complex laughing
In ceea ce privesc probele, eu as zice sa te concentrezi pe engleza pentru ca oriunde te-ai duce dai de ea, devine ceva obligatoriu, in plus gramatica limbii engleze e mai ușoară chiar dacă spaniola pare o limba relativ simpla.
Poți învață engleza la fel de bine și singura, mai ales gramatica.
Hotărăște-te ce limba vrei sa dai și da-mi un mesaj cu adresa ta de mail, îți trimit eu niște cărți de învățare a limbii pas cu pas, PDF, gratis.