| Shadow136o a întrebat:

Salutare! Vreau sa ma apuc de învățat pentru bac, urmează sa îl dau anul viitor. Sunt praf, nu știu absolut nimic. Sunt profil filologie și voi da bacul la romana, istorie și geografie. Va rog mult sa îmi recomandați niște cărti, memoratoare, orice ca să pot sa învăț mai ușor pentru bac

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Degeaba inveti mai usor daca nu-ti impui retentia de informatie. Degeaba iti bagi manualul in fata telefonului/laptopului daca ele oricum te distrag.
Deci nu vorbim de a invata mai usor, ci de a invata eficient, asta inseamna o rutina zilnica in care arunci pe geam orice te distrage.
Pentru materiale ti-ar fi mai usor daca ai merge pe serverul de discord al r/robac, din cate stiu au destule materiale si mai mereu este cineva care sa raspunda intrebarilor.