Întrebare recomandată | Fighter a întrebat:

Buna happy Anul asta termin clasa a 12 -a si vreau sa merg mai departe la Brasov, la Limbi moderne aplicate, la germana -engleza. Din cate am auzit, Universitatea Transilvania nu e asa buna. Sa merg mai bine la Sibiu?

2 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Să ştii că atâta vreme cât vrei să înveţi şi să îţi construieşti un viitor, orice facultate este bună.
Uite, de exemplu gândeşte-te că sunt atâţia copii care învaţă în mediul rural, unde profesorii nici măcar nu sunt aşa bine pregătiţi, şi totuşi mulţi luptă pentru viitorul lor şi ajung oameni mari.
Dacă eşti din Braşov, sfatul meu este să rămâi acolo la facultate, dar dacă trăieşti într-un oraş care nu e centru universitar, atunci mergi la Sibiu.
Sau poţi încerca în Bucureşti sau Cluj, dacă nu îţi este prea "peste mână".

Mult succes pe mai departe!

| MartaCretu123 a răspuns:

Vad ca ai ganduri marete, e bine!
Atat timp cat stii ce vrei sa faci cu viata ta, si ai pretentii catre ceva mai bun si stii ca poti, de ce sa nu mergi unde vrei?
Nu iti pot spune ce sa faci. Atat timp cat ai un scop, poti face multe.
De la orice Facultate poti invata carte, asta tine de vointa tawinking
Din pacate, eu sunt din Moldova si nu stiu prea multe despre facultatile din zona in care traiesti, dar te-as sfatui sa te duci la una de stat. E mai bine ca la privat.
Daca tu consideri ca la Sibiu e cel mai bine pentru tine, si ai mai multe sanse, du-te, construieste-ti un viitor.hee hee

Oricum, bafta multa la bac!