| Badrock a întrebat:

Bună.
Are cineva rezolvarea la istorie de la bac sesiunea august?

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu esti capabila sa gansdesti inainte sa vorbesti?
Cum ar putea avea cineva ce inca nu exista?

Subiectele de la BAC se fac cu cateva zile inainte de o comisie foarte restarnsa de profesori si nimeni nu le stie, pana in ziua examenului.

Ai ajunsla 18 ani, terminand un liceu si tot esti incapabila sa intelegi ca subiectele de la examene sunt secrete, pana in ziua examenului?

Pune mana serios pe carte si invata TOATA materia, daca nu vrei s-a pierzi BAC-ul si de data asta.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| SuperCoolDude a răspuns:

Ministerul Educatiei are rezolvarile de la Bacalaureat, nu noi si le va publica odata cu incheierea sesiunii.

Tot ce poti sa faci este sa inveti, sa mergi la examen si sa astepti rezultatele. Atunci o sa apara si rezolvarile, cu ajutorul carora tu o sa poti sa iti verifici efortul.

Aici pe TPU noi nu suntem doctori si nu detinem bareme, desi toti puneti intrebari de parca totul e posibil pe situl acesta.

Asteapta sa fie publicate baremele. Atunci o sa te poti verifica.

| HornyM24 a răspuns:

Băi frate, nu vă înțeleg pe unii, vă dați mari amuzanți și dacă vi se răspunde la,, glumă " tot voi vă atacați!
Fata asta a întrebat frumos dacă o poate ajuta cineva, nici nu v-a pus pistolul la tâmplă, nici nu v-a cerșit vreun ban!
Dar da, comportament tipic România!
Și mai grav este că vă dați profesori universitari spunând că a zis,, tu este", in loc de,, tu ești"

| StoicAnalysis a răspuns (pentru HornyM24):

Daca citeai de la capat toata actiunea, intelegeai de ce. O zi buna!

| HornyM24 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Ba am citit, nu sunt un incompetent, tocmai pentru că am citit și ce a întrebat fata, dar și ce i s-a răspuns, exact pe acest temei am legat răspunsul meu care pare să nu placă unora! Pace și ție, totodată!?