| SilverEyes a întrebat:

As avea nevoie de un sfat in legatura cu intrarea unui var de al meu la liceu. As dori sa aflu ca atunci cand ai intrat in a 9a si vrei sa te transferi la altu dupa primul semestru, este neaparat ca in clasa respectiva in care vrei sa te transferi sa fie sub 30 de elevi adc ca sa mai fie locuri libere?, sau in cazul in care se transefereaza in a 10a mai este nevoie de medie sau te transferi normal? Multumesc pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| anotherchild a răspuns:

Pai cam asa este - in primul rand trebuie sa ai un loc liber daca te transferi dupa primul semestru - daca este ok directoare de treaba transferul reueste dupa o saptamana de scoala. Am avut un coleg care facea naveta 60 de km zilnic - dupa prima saptamana s-a transferat pentru. ca nu mai suporta oboseala. Poate gasi un pretext sa se transfere din primele zile daca liceul are o directoare ok. Si daca vrea sa se transfere in al IIlea semestru - trebuie sa aiba media. Si nu se poate transfera oriunde. De exemplu daca acolo unde vrea el sa se transfere nu se dau aceleasi teze trebuie sa dea niste restante... Mai complicat!

2 răspunsuri:
| Nik a răspuns:

Pai cam asa este - in primul rand trebuie sa ai un loc liber daca te transferi dupa primul semestru - daca este ok directoare de treaba transferul reueste dupa o saptamana de scoala. Am avut un coleg care facea naveta 60 de km zilnic - dupa prima saptamana s-a transferat pentru. ca nu mai suporta oboseala. Poate gasi un pretext sa se transfere din primele zile daca liceul are o directoare ok. Si daca vrea sa se transfere in al IIlea semestru - trebuie sa aiba media. Si nu se poate transfera oriunde. De exemplu daca acolo unde vrea el sa se transfere nu se dau aceleasi teze trebuie sa dea niste restante... Mai complicat!

| dora0304 a răspuns:

Transfera nu transefereaza...