| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa imi cumpar rechizitele. dar sunt boboaca si nu stiu ce rechizite sa cumparstraight faceImi puteti spune si mie ce materii se face pe profilul economie.straight face? mersi funda

Răspuns Câştigător
| RoxanaR a răspuns:

Eu nu sunt la profilul economie dar din cate stiu eu se face economie, romana, mate, engleza, franceza.dar sti ce? Eu zic sa nu iti cumperi nimic, du-te cu un pix si o foaie.intrebi diriginta ce materii se fac apoi astepti fiecrae ora si vezi pretentia profesorului, poate sunt unii care doresc caiete studentesti, poate sunt altii carora nici nu le pasa, nu te stresa prea mult, nu are sens.

3 răspunsuri:
| Gabriel892 a răspuns:

Esti a9a si inca mai iti faci griji pentru rechizite...Pix si caiet

| CristiPavel a răspuns:

Nu trebuie sa te grabesti prea tare. Iti vor spune ei la scoala ce trebuie sa cumperi.

Cam ce ai avut si pe a 8-a, or sa fie materii noi dar caietele sunt cam aceleasi. Cel mai bine e sa ai pregatite cateva, iar cand incepe scoala, vei auzi pretentiile fiecarui profesor.

| raducmustiuc a răspuns:

De ce iti bati atat capul cu rechizitele? ia 5 caiete dictando si 5 matematica studentesti si ai tot semestrul.