| AnonimuS1312 a întrebat:

Sunt fata, trec in clasa a 6-a si vreau sa imi spuneti
-ce lucruri sa imi duc la scoala (adica, ce mancare, servetele, stiti voi, fetelor)
-ce rechizite, adica, toate rechizitele
-ce haine
La rechizite nu cumpar online, ma voi duce la un magazin.
Insa la haine e foarte bine daca ati pune poze si site-uri.
Stiu ca pare cam ciudat, dar mie imi place sa le fac mai repede chestiile astea.
Mersi anticipat! :*

3 răspunsuri:
| doggy123 a răspuns:

Pai pentru mancare ti-as spune sa-ti iei bani si sa-ti cumperi ceva de la chiosc sau daca nu iti sugerez sa nu-ti pui senvis si de astea. batistele sa nu lipseasca
rechizite...pai iti trebuie un penar cu de toate(stilou,pic,corector,creion grafic sau creion mecanic, creioane colorate, radiera) dupa aceea ti-ar mai trebui o trusa de geometrie, caiet de mate studentesc la mate si fizica, caiet studentesc la llr si in rest caiete mici normale pentru celelalte materii dar poti sa fol si studentesti ca n-are nicio problema
haine. fuste, blugi stramti etc

| Elenaeli22 a răspuns:

Eu am trecut a 7-a eu mi-am luat in a 6-a asa:
Pai mancare cateodata imi dadeau parinti bani si imi lu-am ce voiam de la magazin altadata imi faceam senvisuri si cate un fruct(banana, mar, portocala)cam asa imi luam eu
Rechizite
Pai caiete la mate si romana mie imi cereau studentesti apropo la mate iti va trebui 4 caiete 2 de geometrie 2 de algebra eu mi-am luat 2 studentesti si 2 mici cele mici erau de teme plus trusa geometrica ai nevoie la algebra
ca meteri ti se va adauga Fizica la ea iti trebuie tot caiet de mate restul
-Caiete
-Coperti
-Etichete pentru caiete(unde iti pui numele,clasa,scola etc)
-penar
-creioane
-creioane colorate
-carioci
pixuri(rosu si albastru)si alte culori depinde daca vrei
-ascutitoare
-guma de sters
-stilou, mine si pic(depinde daca folosesti)
-corector
-Blog de desen
-Acuarele
-Pensule de pictat
-Dosare pentru romana, desen, biologie si tehnologie
-Mape pentru dosare
Cam atat la haine nu stiu site-uri ca nu imi iau de acolo.Dar asa haine:blugi, colanti sau trening dar mai bine colanti ca estetic e mai frumos.bascheti sau adidasi, tricouri, bluze, un anorac sau mai multe. Daca vrei fusta, rochie dar eu una nu am purtat niciodata fuste sau rochii la scoala decat la serbare nu ca nu imi place dar am colegi cam nesimtiti care nu au ce face.

| Elenaeli22 a răspuns (pentru Elenaeli22):

Scuze trusa pentru geometri