| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa imi dati si mie cateva sugestii in alegerea profilului pe care il voi urma dupa terminarea clasei a VIII-a. Imi place romana,la matematica sunt ok,istoria,iar dintre limbile straine,franceza. Engleza nu prea stiu, nu am invatat de la inceput si acum va fi destul de greu sa recapitulez. Multumesc!

1 răspuns:
| Foxitaa a răspuns:

Daca iti plac romana si istoria ai putea sa mergi la stiinte sociale. Iar in legatura cu franceza, poti merge la filologie, intensiv franceza happy Ambele sunt profiluri bune. Eu sunt la stiinte sociale si e super ok!