| Cristi7Cristinel a întrebat:

~~~Salut TPU~~~
Sunt in clasa a VIII-a (a 8-a), si as dori sa imi aleg un liceu, dar nu stiu ce liceu.
Matematica sunt bunicel dar nu prea imi place (deci exclud liceurile matematice)
Romana imi place, stiu sa fac compuneri, poezi, etc, si am si note bune (de la 7in sus)
La Sport sunt bun (exclud liceurile sportive)
Istoria imi place sunt destul de bun.
Geografia, si civica la feli ca istoria.
La limbile straine, ma pricep doar la Engleza.
Biologia si Religia sunt bun. (dar nu prefer liceuri cu profil de biologie sau religie).
Muzica cunosc notele, stiu semitonul si tonul, etc.
As prefera un liceu militar, sau unul din care sa invat si sa ies ceva in viata.
Sunt din Pascani (jud Iasi ), va rog sa imi ziceti ori ce liceu ce mi s-ar potrivi din judetul Iasi.

3 răspunsuri:
| fastXandXcurious a răspuns:

Alege un liceu cu profil vocational. Dupa cum spune numele iesi dupa liceu ceea ce ti-ai dorit. Dai la search licee vocationale Iasi si vezi tu peacolo

| Cristi7Cristinel explică (pentru fastXandXcurious):

Si liceul Vocational pentru ce este?

| Cristi7Cristinel explică (pentru fastXandXcurious):

Cumva Liceul Vocational este pentru Desen?
Eu as dori ceva mai diferit.
Ca dupa ce termin liceul sa nu stau ani de zile sa caut de lucru, sa fie ceva folositor (spre ex: mecanic auto), sau ceva cu mai multa munca daca intelegi.(nu ma refer la multa munca de invatat, ma refer la faptul sa muncesti mult)