| AlinaGreeny a întrebat:

As dori sa stiu cine a fost primul om de stiinta.Un raspuns rapid daca se poate. Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| ufromupps a răspuns:

Imhotep, o personalitate semilegendară ajunsă în culmea gloriei prin 2950 î.Hr., este considerat de foarte mulţi ca fiind primul om de stiinţă în sensul modern al cuvântului. Fizician faimos, Imhotep este totodată considerat a fi arhitectul piramidei în trepte a faraonului Zoser. happy

1 răspuns:
| lari1999 a răspuns:

Uite poti gasi mai multe pe acest site :http://www.copilasul.com/......ilasul.php