| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu si eu daca la biblioteca mitropolitana e nevoie sa platesc pentru a imprumuta carti

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Iti faci un card care e gratuit. Dar de ce vrei sa imprumuti carti? Cele trei biblioteci centrale nu imprumuta carti acasa. Se citeste in sala de lectura. Sa stii ca e foarte bine sa citesti in sala. Eu insumi sunt abonat la doua biblioteci centrale, iar la a treia lucrez, si pot sa iti spun ca cel mai eficient si mai placut e sa ceri ce carti ai nevoie si sa le citesti in sala.