| oana_6062 a întrebat:

as vrea sa merg la arhitectura pentru construirea caselor ( :d ) mi-ar putea da cineva niste informatii? ce se face acolo? cum ajung? ce trebuie sa stiu (tongue). nu stiu pe nimeni care sa ma informeze si am apelat la voi. Va multumesc.

3 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Trebuie sa ai talent la desen, sa ai notiunile elementare de matematica si fizica. Restul le vei invata pe parcurs, in primii 2 ani de facultate. Da-i si tu pe google ''facultate arhitectura'' ca nu-i greu, si-ai sa gasesti mai multe link-uri folositoare.

soothe
| soothe a răspuns:

Citeste regulamentul de admitere de la http://www.iaim.ro/admitere/regulament/
Oricum Flav are dreptate, sa nu fi bata la matematica si sa ai talent cu carul la desen (si in sufletul tau sa fii o artista). Altfel e foarte greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa vezi ce se face la arhitectura (si nu ai cea mai vaga idee) intra pe un site de arhitectura... de exemplu pe http://www.proiecte-arhitectura-case-vile.ro si vezi ce stiu ei sa faca. Aici de regula ei nu dau multe detalii, dar iti faci o idee. La asta mai adaugi 70% lucruri inutile :)