| elena92 a întrebat:

As vrea sa va intreb ce parere aveti si ce stiti despre facultatea Dimitrie Cantemir, finante banci? Vreau sa intru acolo. Spuneti-mi pararea voastra!

3 răspunsuri:
| monica22 a răspuns:

Buna, eu sunt la facultatea asta, anul 2... e destul de ok, secretarele sunt cam nesuferite, mai rar le gasesti bine-dispuse, profesorii sunt si ei ok, examenele sunt si grila si sinteza, mai ai de facut si proiecte, taxa este de 450 euro la zi si 400 euro la fr...ai parcare pentru studenti, un cafe-bar, o biblioteca mare, e frumos

| Cryss_6877 a răspuns:

Eu am terminat in 2008 la finante si regret ca am ales facultatea asta!
Ideea e ca fiind o facultate particulara la care platesti destul de mult si taxa scolara si orice examen nepromovat, esti tratat cu spatele de catre oamenii facultatii iar secretarele sunt sub orice critica.Eu am avut ceva probleme personale si nu am reusit sa dau licenta in 2008 si acum eram hotarata sa o dau in vara asta dar din cauza birocratiei si a secretarelor care nu iti dau nici o informatie, mai trebuie sa mai astept un an... E strigator la cer avand in vedere ca pe unii studentii nu ii tin mamica si taticu cu banii in facultate ci mai si lucreaza pentru a plati facultatea si pentru a se intretine. Dar asta e Romania, in rest nu am cuvinte, sunt scarbita.

| Cryss_6877 a răspuns:

Inca ceva, la unii profesori da se face carte dar la altii e suficient sa le cumperi cartea de la libraria facultatii si sa te prezinti la examen pentru a fi promovat.