| ReDhAiR06 a întrebat:

Buna as vrea si eu o lista cu comentariile pentru bac la romana profil real din 2013 de exemplu : Alexandru Lapusneanu de costache negruzzi : comentariu ca este nuvela, caracterizare de personaj si relatie dintre doua personaje (asa vreau pentru fiecare opera tot ce intra la bac ) multumesc si dau fundita

Răspuns Câştigător
| Diiaanna a răspuns:

Cum ai scris in exemplul tau asa poti sa faci pentru toate operele in proza din programa pentru bac iar la poezie te axezi pe viziunea despre lume si viata si apartenenta la un curent.

2 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Cel mai bine ar fi să mergi la o librărie şi să-ţi cumperi cartea "ESEUL". Este una dintre cele mai bune cărţi de pregătire pentru Bacalaureat, are multe comentarii, caracterizări şi tot ce vrei. Costă 30 de lei dar te va ajuta foarte mult.
Pa-pa.

| cab a răspuns:

Povestiri detaliate la nuvele si romanele pentru BAC, caracterizari de personaje, relatii spatiale si temporale, niveluri hermeneutice ale nuvelei, gasesti in culegerea "SINTEZE COMPLETE BAC" autor Alina Panait. Detalii despre continutul culegerii gasesti pe www.admis-romana.ro.