| Diana_2081 a întrebat:

As vrea un model de examen pentru proba de verificare a cunostintelor de limba moderna pentru admitere in clasa a IX.-a.
Am intrat la filologie engleza. As vrea sa-mi spuneti ce se poate sa-mi dea la oral. Multumesc. happy

Răspuns Câştigător
| Oti a răspuns:

Iti da un text de citithappyApoi iti da niste intrebari pe baza textului si apoi tot pe baza textului iti da sa faci o mini`compunere in engleza evident:p

fundita?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| deia a răspuns:

Eu am dat examen pentru intrare la bilingv. mi-a dat asa :

1.How do you travel to school ( Cu ce mergi la scoala? )
Eu am zis ca cu autobuzu pentru ca am avut mai multe de zis.
Directoarea m`a intrebat dc calatoresc cu autobuzu, daca imi place sa calatoresc cu autobuzu si cu ce as prefera sa calatoresc.
2. What is your favpourite season? (anotimpul preferat)
Am zis :summer. Apoi ea m`a intrebat dc? Si i-am povestit ce fac in vacanta de vara.

Cand intri in sala, le dai buletinu, alegi o foaie intoarsa si mergi in banca sa scrii ceva.

Sa nu ai emotii si sa vorbesti deschis. Ei apreciaza mult daca te simti in largul tau cand vorbesti engleza.

Succes la examen si sper ca te-am ajutat :*!

| deia a răspuns:

Aaaa. si uite aici gasesti model :
http://forum.portal.edu.ro/index.php?showtopic=82469&st=0&

uitate mai jos si ai sa vezi.
AdrianaLe :
teste_engleza. pdf

| Diana_2081 explică:

Multumesc ca m-ai ajutat >big grin