| Clauditza a întrebat:

Buna avem de facut pana pe 20 luna aceasta la franceza un proiect despre franta eu m-am gandit la o macheta ceva cum ar fi turnul efel din scobitori sau ceva de genul dar cred ca e o idee stupita nu vreau sa scot de pe net referate pentru ca asta vor face toti vreau sa fac ceva mai deosebit idei?

3 răspunsuri:
| medex3 a răspuns:

Poti realiza o macheta cu franta sau despre francezi.Iti trebuiesc imagini si informatii despre ce fac francezii zi de zi tongue.Asa ca oricum ideea ta e super faina dar e de munca

| cristi202 a răspuns:

Daca ai suficienta rabdare, si esti extrem de migaloasa, daca crezi ca poti sa faci asta, nu mi se pare o idee stupida sa faci turnul Eiffel din scobitori. Dimpotriva, mi se pare a fi o idee extrem de originala.

| Kate21 a răspuns:

Sa scrii pe un carton mare
sa faci o macheta (cum ai zis, nu e stupid doar ca necesita multa munca)
sa aduci poze cu Franta
poze cu lucruri din Franta
etc.