| SoweloQuadua a întrebat:

Care este diferenta dintre profilul filologie-intensiv engleza si filologie-bilingv engleza?

Răspuns Câştigător
| bogdan72 a răspuns:

La mine la liceu e cam asa (sunt la mate-info, nu avem profile de uman)
- Bilingv: 5 ore de engleza plus o ora cu predare in engleza (geografie/istorie a angliei)
- Intensiv: 4-5 ore de engleza

Poate la altii difera, nu stiu. Totusi mi se pare cam mult. Daca nu ar fi fost cea mai buna clasa, m-as fi mutat de la bilingv. Nu ai ce face cu atata engleza, iti incarca programul de aiurea. Oricum o stie toata lumea...

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La bilinvg faci si alte obiecte precum istorie sau geografie in engleza

| andreirapid a răspuns:

La Bilingv se preda in Engleza, se studiaza mai pe larg. La Intensiv se maresc orele de Engleza cu 1, 2 maxim!