| anonim_4396 a întrebat:

Care-mi recomanda si mie o carte interesanta in limba engleza? Dar vreau sa-mi recomandati din ce stiti voi sau ati citit nu sa cautati pe google ca asta pot sa fac si eu. Daca stiti vreo una sau 2 va rog si 2 3 cuvinte despre ce este vorba(o mica rercenzie). Astept cat mai multe raspunsuri!happy
PS:Fara carti de genul : Harry Potter

Răspuns Câştigător
| Lucrian a răspuns:

Jim Rohn - 12 Pillars of Success (cele 12 coloane ale succesului)
e de dezvoltare personala. dupa mine, e cea mai buna carte de pe fata pamantului

10 răspunsuri:
| AnnAnne a răspuns:

Lesley Pearse - Trust Me(712 pag.)

E vorba despre 2 surori care, dupa un accident care i s-a intamplat mamei lor, raman cu tatal in inchisoare(pentru ca e banuit de uciderea sotiei, desi nu e asa). Fetele ajung la un fel de casa cu maicute din alea si cu scoala catolica, apoi prin Africa, unde trebuie sa munceasca, ca au crescut acum...nu sunt o povestitoare prea buna, scuzelaughing. Cartea e mult mai interesanta... Sper sa o citesti, ca merita!

| Luy a răspuns:

@mircea Eu zic sa-ti vezi de treburile tale si de unde stii tu ca nu stiu limba romana?! Tu ma auzi si mai tare ca iti place "ca ca" asa ca nu-mi zice mie de limba si mama natura. Daca am cerut o recomandare nu inseamna ca sunt AS la engleza doar vreau sa invat cuvinte noi si sa citesc o carte interesanta. Dispari!

| Luy a răspuns:

A ma scuzi am pus un r in plus la recenzie.Ce chestie! Asta era!

| Luy a răspuns:

*amuzi

| Luy a răspuns:

Multumesc celor care sunt pe subiect si care chiar vor sa ma ajute.Mai astept raspunsuri si maine seara cel tarziu il voi alege pe cel mai bun.Somn usor si toate cele bune!

| Luy a răspuns:

Topul meu este urmatorul:
1.Lucrian
2.Anne
3. YoAnne
4. celtul
Deci prima carte care o voi cauta o sa fie : Twelve Pillars of Success.
Va multumesc tuturor.Mi-ar fi placut sa dau funda la toti dar nu se poate din pacate.O seara minunata sa aveti!

| Lucrian a răspuns:

Multumesc pentru "funda". Vreau doar sa-ti spun ca nu este cartea de la http://www.scribd.com/doc/2625525/Jim-Rohn-12-Pillars-of-Success
Deci trebuie cautata in alta parte. Are in jur de 100 pagini parca (sau mai putine).
Cel mai usor gasesti varianta audio (daca vrei sa inveti sa recunosti cuvintele).
Daca scopul este de a invata mai usor engleza, o idee ar putea fi sa citesti cartea intai in romana.
Ai multe idei de unde sa alegi :) Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| mircea_5116 a răspuns:

Off fata sa fiu altraruit, neghiob, misogin...
vrei sa citesti o carte in engleza cand tu nici limba de la mama natura care ti-a facut-o cadou nu esti in stare sa o scrii, crede-ma m-ai amuzat foarte tare, mai bine ia carti de gradinita alea sunt pentru tine, acum nu ai vrea sa iti recomand un twilight, ca cad pe jos,
cu tot inambitile mele, mircea,

| YoAnne a răspuns:

The Black Book Of Secrets
E vorba de un pusti care fuge de acasa deoarece parintii lui vroiau sa ii faca ceva oribil numai pentru a obtine ei bani. pustiul ajunge intr-un oras si de acolo...
Sper sa iti placa!