| cLaudYu a întrebat:

Care stie unde pot gasi "Studiul lui George Calinescu despre Clasicism, Romantism si Baroc"? Care stiti va rog spuneti-mi un site, eu nu am gasit niecaiericrying(.

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Studiul este foarte important pentru intelegerea fenomenului literar. A aparut in mai multe editii. Apare si in"Principii de estestica" din 1968.Are vreo 10 pagini si este accesibil, atragator, usor de retinut.Nu stiu daca apare pe un site. Fa rost de carte si rasfata-te cu o lectura folositoare pentru intreaga viata.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De biblioteca, ai auzit? Acolo il gasesti sigur! Si sa nu-mi spui ca ti l-a dat de azi pe maine! Probabil ca ai avut toata vacanta la dispozitie sa-l gasesti si sa-l citesti, dar....nu comentez.

mira
| mira a răspuns:

Chiar acum am gasit pe Google in G.Calinescu "Principii de estetica" o prezentare schematica a studiului "Clasicism, romantism, baroc"

| cLaudYu explică:

Ms mira dar eu trebuie sa fac un conspect din el pentru maine la romana:.|

| cLaudYu explică:

Ardnaxur1961 crying chiar azi mi-a dat tema pe maine, daca imi dadea in vacanta nu mai postam intrebarea aicibig grin, am gasit ceva pe net dar putin, daca nu-i bine asta e.big grinbig grin

Întrebări recente