| heyromania a întrebat:

cate materii sunt in clasa 7? care sunt acelea? e greu in clasa 7? spuneti-mi cate caiete dictando imi trebuie si cate cu patratele si specificati la fiecare caiet si materia ( exemplu: caiet cu patratele-chimie, caiet dictando- istorie) includeti si caietele de biologie, muzica si altele.

Răspuns Câştigător
| AdytzTheWolf a răspuns:

Materi noii sunt chimia si civica, la chimie caiet studentesc de mate si la civica orce caiet vrei, si sa iti spun sincer da ppr are dreptate clasa a7a este cea mai grea clasa, eu unul am avut foarte mari batai de cap mai ales cu matematica, tinete de invatat si lasa distractile pentru ca crede-ma sunt doar de moment, ai mult mai multe de castigat atunci cand inveti si iti faci temele, unii o sa te faca tocilar dar ce conteaza parerea lor atata timp cat tu treci clasa si ei nu, succes

5 răspunsuri:
| ppr a răspuns:

Sincer,pentru mine clasa a 7-a a fost cea mai grea.o sa ti se dea orarul luni si o sa vezi de ce caiete o sa ai nevoie, pentru ca aproape fiecare profesor are preferintele lui in legatura cu caietele happy

| maria3003 a răspuns:

16 materi:lb rom,lb eng,lb germana/franceza,istorie,cultura civica,religie,mate,fizica,chimie,biologie,geografie,muzica,desen,tehnologie, sport, informatica(numai daca ai facut si pe a 6a).
lb rom-dictando
lb eng-dictando
germana/franceza-dictando
istorie-dictando
civica-depinde de prof uni cer dictando uni cu patratele da cel mai probabil dictando
religie-dictando
mate-cu patratele
chimie-cu patratele
biologie-de bio
geografie-de geografie
fizica-cu patratele
muzica-de muzica
desen-bloc de desen si depinde de profa daca faci si istoria artelor si caiet dictando
tehnologie-cu patratele
sport-nu.ti
informatica-cu patratele
sper ca te-am ajutat

| maria3003 a răspuns:

Scuze am uitat sa sc informatica -numai daac ai facut si pe a6a

| heyromania explică:

Va dau voturi daca pot nu va suparati toate raspunsurile sunt inteligente si foarte folositoare dar pacat ca TPU permite alegerea unui singur castigator.

| heyromania explică:

Maria3003 nu pot sa-ti declar raspunsul castigator iti dau vot, nu stiu de ce.