| Snicker a întrebat:

Ce activitati extrascolare pentru elevii de liceu desfasurati/ati desfasurat despre educatie si cultura? Trebuie sa mai avem niste proiecte in plan, insa nu prea mai am nicio ideesad (sunt dr.compartimentului de educatie si cultutra)...ce imi sugerati sa mai organizam?happyDe exemplu ce activitati am putea desfasura de ziua copilului?thinkingbig grin...multumesc:*

Răspuns Câştigător
| danthe20 a răspuns:

Salut!
Cele mai bune pentru elevii de liceu sunt ONG-urile si fundatiile. Incercati sa contactati organizatii precum LMT, Fund. Dan Voiculescu pentru mici parteneriate. Pentru cei de la liceu sunt bune programe precum cele de schimb de experienta, studenti care sa le spune ce inseamna viata de student, traineri care sa le vorbeasca despre alegerile pe care sa le ia in viata, ce vor sa faca ei in viitor etc. Daca as fi avut astfel de consiliere la liceu poate as fi facut alta facultate, cu toate ca sunt mandru de decizia mea. Elevii au nevoie de asa ceva mai mult decat de o zi la muzeu, la film sau la teatru. Mi-ar fi placut ca profesorii mei sa ma duc la un orfelinat sa vad cum traiesc cei fara parinti, sau ce inseamna voluntariatul.
ps: daca v-am ajutat, funda happy