| Alexandruuu88 a întrebat:

Ce credeti ca o sa cadă la toamnă (bac) sub 3, Romana-real?

Răspuns Câştigător
| George989898 a răspuns:

Cred că o sa pice poezie. Oricum important e sa știi o comedie, un roman, un basm, o nuvela și pe Marele nostru poet și opțional o poezie interbelica. Daca știi toate astea treci sigur.

| Alexandruuu88 explică (pentru George989898):

Poezii interbelice fiind?

| George989898 a răspuns (pentru Alexandruuu88):

Testament, Eu nu strivesc corola de minuni a lumii, Riga Crypto.

11 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu cred ca sunt sanse mari sa pice poezie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa cada din nou elevii care au picat deja in sesiunea de vara.
Fiindca asa si merita cand te lezeaza cu intrebarile astea.
Puneti mana si invatati toata programa, macar operele cele mai importante (de la scriitorii clasici). Nu avem globuri de cristal in care vedem viitorul vostru. Pana acum vedem doar ca veti repeta situatia din vara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La toamna or sa cada frunzele laughing

| 1918 a răspuns:

Pune mana si invata toate operele. Poate pica orice.
Daca nu esti pregatita, nu te mai duce la examen. Nu ne mai face de ras!

| Alexandruuu88 explică (pentru 1918):

Cica "Nu ne mai face de ras" pe tine te fac de ras? Du te tare..Am cerut doar o părere, voiam sa stiu pe ce sa pun accent mai mult.

| WorldTraveler2553 a răspuns (pentru 1918):

Nu ne mai face de ras laughing))))))))))

| 1918 a răspuns (pentru Alexandruuu88):

Nu pe mine. Pe toti cetatenii acestei tari.
Pune accent pe toate.

| BlankWhite a răspuns:

Poate sa pice orice, asa ca fii pregatit(a) din timp!

| DreamerBoy a răspuns:

Buna.
Invata toate operele, deoarece noi nu avem de unde sa ghicim ce va cadea!
Succes!
Pa, pa.