| AvalohAlyn a întrebat:

Deci in 2017 sustin bacalaureatul la Romana,Istorie (probele obligatorii)si trebuie sa ma hotarasc pentru proba la alegere. dintre Geografie,Logica,Psihologie, Economie, Sociologie sau Filosofie.
Ce ma sfatuiti sa aleg la proba de admitere? Adica ce e mai usor de invatat si de promovat bacalaureatul cu nota mare la obiectivul la alegere?
Ma gandeam la geografie dar dupa m-am gandit ca ar fi mai usor si mai recomandat sa dai la o stiinta socio-umana.e adevarat? Plus ca mie ca si preferinte nu toata geografia imi place ci doar o parte din ea.happy
Deci sa aleg sa dau bacalaureatul la proba la alegere la geografie sau la o stiinta socio-umana? Cum e mai bine? Voi ce ziceti?
Voi cum ati facut?

7 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Alege ce iti place vei invata mai usor la o materie pe care o adori plus ca nu o sa fie usor ca doar e proba de bac.

| biadia a răspuns:

Geografia e frumoasa, insa si psihologia este. Eu am dat atat din geografie, cat si din psihologiewinking si nu a fost greu

| AvalohAlyn explică (pentru biadia):

Pai cum ai dat bacul si din geografie si din psihologie, ca trebuie sa alegi doar una din toate alea 6 materii la alegere.happy
Multumesc de raspuns.

| biadia a răspuns:

Eu am dat geografie, nu istorie.

| AvalohAlyn explică (pentru biadia):

Aa.
Am inteles.Dar la ce profil ai fost?
La filologie e proba obligatorie Istoria.

| biadia a răspuns:

La profil socio-uman.

| Orlandoblu a răspuns:

Eu sunt bun la geografie si imi place. Te sfatuiesc sa alegi geografia.