| Caameliaaa1234567891011 a întrebat:

Ce materii poti preda dupa terminarea facultatii de psihosociologie? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Google imi arata o singura facultate de psihosociologie in Romania. Eu nu iti recomand universitatea aia. Mai bine inveti putin, iei nota mare la bac si mergi la UniBuc sau macar la Titu Maiorescu daca vrei sa iesi cu o meserie si daca esti pasionata de asta. Ca profesor poti preda psihologie, sociologie si or mai fi cateva posibilitati dar in orice caz nu cred ca o sa ai un salariu suficient de mare incat sa merite sa te faci profesoara in vremurile astea.
Insa mai sunt variante, te poti face psiholog/psihoterapeut. E un tip de terapie care e foarte cautata si sunt salarii foarte mari (se numeste ABA) deci gasesti ceva, conteaza numai sa fii bun in domeniu si sa nu treci ca gasca prin apa prin facultate deci du-te intr-un loc ca lumea.

| NGheorghe a răspuns:

Poți să predai orice materie vrei tu. happy
Eventual poți să-ți intrebi pacienții, poate au ei vreo preferință.

| RaresOlaruboss a răspuns:

Logica