| Girll12 a întrebat:

Ce medie imi iese daca am notele : 3, 2,8,7? straight face
Urgent! Funda happy

17 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Media se calculeaza in felul urmatori aduni toate notele 3+2+8+7=20,iar rezultatul il imparti la cate note sunt in cazul tau 4 deci 20:4=5 media ta este 5 si asa se calculeaza si la alte discipline!

| Λndrei a răspuns:

Destul cat sa treci...

| ZeePinkStar a răspuns:

5, ai putea sa incerci macar sa inveti sa faci o adunarewinking!

| Girll12 explică (pentru ZeePinkStar):

Si mie mi-a dat tot 5 dar persoana la care i-am facut notele ( nu sunt ale mele notele! ) nu era sigura de rezultat si pot sa intreb big grin

| ZeePinkStar a răspuns (pentru Girll12):

Atunci e de bine happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru ZeePinkStar):

5,e asa greu sa faci o medie?

| MariusToc a răspuns:

Se calculeaza media aritmetica: 3+2+8+7=20 impartir la cate note sunt, adica 20:4=5---media ta
Daca ai teza se face: media aritmetica ori 3 plus nota de la teza impartit la 4

| Spike189 a răspuns:

| AaNdYy a răspuns:

3+2+8+7=20
20:4=5
Media 5 - treci clasalaughing

| Ghosts a răspuns:

5 depinde de materie si daca dai tezewinking

| Tiby49 a răspuns:

Esti varza...sa nu zic altfel zace prostia Doamnee...ce a ajuns lumea astaa

| miki_6623 a răspuns:

5 fix

| Gangstaass a răspuns:

| Aliiiiiiiiiiii a răspuns:

La ce materie..depinde daca ai si teza! Daca nu ai teza media ta este 5 fix! I

| AnnieG a răspuns:

Se numeste medie aritmetica

| elizuka123 a răspuns:

Pai calculeaza si tu!

| O_Teodora_1998 a răspuns:

3+2+8+7=20
20:4=5hee hee