| Maria_Alexandra_1993_tIot a întrebat:

Ce medie mi ar trebui ca sa intru la facultatea de actorie?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ideea simpla este: nimeni nu-ti poate spune media. Daca sunt multi concurenti pe loc si bine pregatiti poate fi media peste 9. Daca sunt putini poti intra cu 8 si daca sunt si slab pregatiti poate sa mai si scada.

| johnnny123 a răspuns:

Admiterea la UNATC se face pe baza unor probe de specialitate.

Îți citez din broșura lor:

"Pentru fiecare specializare există un repertoriu de filme sau de autori de film, pe care candidatul trebuie să îl fi parcus în vederea examenului de admitere.

Examenele sunt structurate în două etape:

Prima etapă / eliminatorie
– se testează prin intermediul a diverse probe practice capacitatea de creație a candidatului, memoria vizuală, asociativă și spiritul de observație, cultura generală și de specialitate.
Etapa cuprinde probe specifice fiecărei specializări în parte.

Etapa a doua / notată
– compusă din două sau trei probe (în funcție de specializare), prin care se testează creativitatea și capacitatea de adaptare specifică la temele sugerate de comisie. La finalul etapei se stabilește clasamentul final al candidaților"

| Albinuța767 a răspuns:

Caută facultatea de actorie la care vrei sa mergi pe internet și vezi cu ce medie de intră