| hellothere1243 a întrebat:

Ce părere aveți despre facultatea de drept? Se merită dacă nu ai bani cu carul și pile?
Ce alte facultăți credeți că sunt cât de cât căutate, de pe profil uman (filologie)? happy mulțumesc pentru timpul acordat. Fundă, desigur.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Hmm, e destul de greu sa te afirmi dupa terminarea facultatii si daca n-ai noroc sa prinzi undeva calumea cam mori de foame. In plus e super mult de invatat dar daca ai vocatie si chiar iti place ai putea incerca. Ai putea incerca sa dai la academie daca le ai cu sportul.

2 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

"Se merită dacă nu ai bani cu carul și pile?" Sfatul specialistului: lasa-o dracului de facultate si intoarce-te la scoala generala, liceu si invata gramatica. Esti analfabet/a! Cu spume!

| ubox7007 a răspuns:

Daca nu ai bani cu caru sau pile, macar dupa cate am auzit, nu se poate intra decat extrem de greu intr-un barou de avocatura