| angel_7904 a întrebat:

ce parere aveti despre penticostali? sau baptisti?

Răspuns Câştigător
| Shery a răspuns:

Da' cine sunt eu sau tu sa ne dam cu parerea despre alti oameni sau credinta lor?!
sunt oameni. eu nu am prejudecati despre nimeni.

32 răspunsuri:
| jicu a răspuns:

Nu poti eticheta oamenii dupa religie...
In multe cazuri religia se "mosteneste", te nasti intr-o familie cu o anumita religie si cresti dupa cum te educa parintii, si dupa cum te influenteaza toti cei din jur.

| ancu86 a răspuns:

O prietena tare draga mie e baptista. E un om extraordinar, atat ea cat si familia ei, care tine la mine si la ai mei de parca ne-am cunoaste de o viata. Totusi, chiar daca ne intelegem tare bine, evitam discutiile despre religie pentru ca nu stii niciodata unde se poate ajunge. Eu am mers cu ea la biserica, ea insa n-a venit cu mine, dar e ok, nu m-am suparatbig grin Acum sa revin :cum au spus si ceilalti p-aici, nu poti eticheta oamenii dupa religie, rasa sau mai stiu eu ce. Peste tot sunt oameni buni si oameni mai putin buni. Ceea ce conteaza e ce ai in suflet, nu cui te rogi sau cum te rogi. Chestiile astea le tii pentru tine. Well, weekend fainbig grin

| blackknife a răspuns:

Parerea mea este ca daca vrei sa stii ceva despre penticostali du-te la ei in biserica si vezi cum este cine stie poate o sati placa eu unu am fost si mi-a placut; a si daca vezi ceva gresit la ei amintesteti ca sunt oameni, doar ca ei spre diferenta de noi incearca sa fie mai buni sa se apropie de Dumnezeu, ar trebuie sa le urmam exemplul.