| Mșa a întrebat:

Ce părere aveți despre Penticostali

14 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Sunt oameni cu frica de Dumnezeu care cu ajutorul Lui unii duc o viata in conformitate cu Cuvantul lui Dumnezeu. Pe acest pamant nu exista nici o religie care sa nu aiba uscaciuni,ca orice padure de altfel,de aceea important este sa credem si sa implinim Scriptura!
La urma urmei,religia este inventata da om,deci nu iti poate aduce mantuire, iertare Singurul care poate sa iti dea toate cele necesare sufletului este Isus Hristos prin Jertfa Sa! De aceea sa cerem intelepciune si luminare de la Cel ce da cu mana larga, ca sa intelegem care este Voia Lui.
Dumnezeu sa te binecuvanteze!

| shadovv a răspuns (pentru Esperança):

Ce raspuns idiotic! Penticostalii sunt eretici! Religia nu este inventata de om! Ea exista de cand omul original, Adam, a zarit senzorial (in limitele lui) pe Dumnezeu.

| Esperança a răspuns (pentru shadovv):

Mai bine "eretic" decat pagan!

| shadovv a răspuns (pentru Esperança):

Daca taceai filozof ramaneai... desigur nu prea ti se atribuie.

| Esperança a răspuns (pentru shadovv):

Asta mai degraba se potrivea in cazul tau ca tu te-ai bagat in seama singur si nu stiu ce te framanta pe tine ce zice unul si altul, omul acesta ne-a cerut parerea si eu mi-am spus-o!
http://isus-revine.blogspot.com/2011/03/obiceiuri-si-ritualuri-pagane.html

| Mșa explică (pentru shadovv):

De ce anumea eritici? tu știi ce însemnă să fii penticostal!

| shadovv a răspuns (pentru Mșa):

Oameni ce apartin de religia penticostala.

| DrunkenRat a răspuns:

Ca au si ei dreptul la viata... Nu sunt in pielea lor ca sa-mi dau seama daca este vorba de schizofrenie sau chiar e ceva mai mult, asa ca nu vreau sa ii judec. happy

| 4b a răspuns:

Nimic personal cu ei si...multe impotriva obiceiurilor lor

| CryStAll_7863 a răspuns:

Draga, nu ar trebui sa ii judecam. Sunt si ei tot oameni cu frica lui Dumnezeu. Doar pentru. faptul ca sunt de alta religie nu trebuie judecati happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buni si rai ca noi toti

| Mșa explică (pentru anonim_4396):

Cum anume buni și răi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mșa):

Adica depinde de fiecare individ in parte

| Iyoana a răspuns:

Eu sunt penticostala... Dar mi-am dat seama ca nu religia te mantuieste ci doar Dumnezeu. Dar poate la viata voastra o sa puteti intalni oameni penticostali care o sa va poata jigni din anumite puncte de vedere. Sunt oameni penticostali care de fapt sunt fatarnici. Ei bine daca v-am zis asta nu iseamna ca toti. Mi-a placut primul comentari dat de "bliss20"