| DyDy_3450 a întrebat:

Ce parere aveti despre >penticostali?

7 răspunsuri:
| Choco a răspuns:

Enervanti happy eu am avut in liceu 2 colege penticostale. si nu au fost in nici o excursie cu clasa, la nici o activitate cu clasa nu se implicau, nimeni nu le suporta happy punea niste intrebari super stupide si cand venea vorba de Dumnezeu ne tineau cate o predica de adormeam. si cea mai naspa faza a fost ca nici la banchet la sf d a 12-a nu au fost straight face adica eu inteleg cu nu danseaza si nu beau da puteau sa vina macar la inceput si sa mai faca poze cu noi sau sa povestim. pfff straight face. happy

| lorena_4201 a răspuns (pentru Choco):

Depinde de fiecare persoana! happy

| Choco a răspuns:

@ Black Pearl: ooo pai e fain at. colegele mele cum auzeau un cuv urat (ex. naiba sar dracu) deja ne tineau predici rolling eyes

| Lucinca a răspuns:

Pai am prieteni pentiscostali
sunt de treaba
dar nu neapar sunt asa stricti
prieten mei sunt de treaba danseaza alea alea
mai scapa cate o injuraturabatting eyelashes

| Denii_6593 a răspuns:

Sunt si ei oamenii ca orice altii.Atat e diferenta ca ei au alta religie si au reguli mai stricte decat ortodocsii.[de ex. ei nu merg in discoteci, nu danseaza, nu`si fac cruce, etc.]. Funda please?batting eyelashes

| BadLuckBryan a răspuns:

Penticostalii sunt pocaiti.Sunt exact ca noi, numai ca nu sunt botezati si au alta relegie.

| NimicSuspect a răspuns:

Penticostalii fac parte din religia neoprotestantă, alături de baptişti şi alţii. Nu toţi sunt pocăiţi! Pocăinţa, după cum spune religia creştină, nu are legătură cu o orientare anume. Cică toţi trebuie să ne pocăim, indiferent dacă eşti ortodox sau adventist. Biblia este cam aceeaşi pentru toate religiile creştine, şi mai mult ca sigur în orice biblie ai să găseşti că orice creştin trebuie să se pocăiască. Cred că este o prostie să spui ca neoprotestanţii sunt pocăiţi.