| Alinaaa17 a întrebat:

Ce parere aveti despre subiecte cei care ati dat astazi Evaluarea Nationala?

5 răspunsuri:
| Denisse14 a răspuns:

Mi s'au parut destul de ok, sincer.Problema a fost la propozitia aceea pe care toata lumea se revolta ca nu a pus bine.Si ce e drept era prea intortochiata pentru elevii de clasa a 8 a [si eu sunt intr'a opta. big grin ]. Dar restul nu mi s'au parut foarte dificile.Restul exercitiilor chiar erau de nivel mediu.Nu cred ca e cineva atat de prost incat sa nu stie 2 sinonime sau sa scrie 3 enunturi. big grin
In general a fost cat de cat bine, zic eu.Desigur ca vor exista si alte pareri. big grin

| ILikeSummer a răspuns:

Au fost asa si asa. Dar ne-am blocat la ex.3 subiectu al 2-lea.

| a răspuns:

A fost binisor.Conteaza ce si cum a stiut fiecare.

| danmicu a răspuns:

Lista de sinonime corecte pentru "leac"

http://www.greatnews.ro/......-2012.html

| andreutssaa2011 a răspuns:

Nu mi s`a parut greu deloc...si cu subordonata am stat 20 de minute sa ma gandesc si pana la urma subiectiva am pus. Acum conteaza compunerile!