| Mihaly14 a întrebat:

Buna, ce se intampla daca iau sub 5 la evaluarea nationala?

4 răspunsuri:
| DomnişoaraClannad a răspuns:

Nimic. Nu exista ideea de promovare. O sa ai medie mai mica si vei fi repartizat de ei la alt liceu eventual daca nu tii se incadreaza media la cel care il vrei tu.

| XYZ02 a răspuns:

Statul este obligat sa iti ofere cel putin 10 clase(poate gresesc si era vorba de 12), oricum ideea principala este ca exista un liceu pentru oricine, o sa fi repartizat la un liceu slab, dar vei fi repartizat undeva.
Hai ca poti mai mult se ia foarte usor 6 la Evaluarea Nationala, succes.

| uchihasasuke09 a răspuns (pentru XYZ02):

Intri la un liceu slab sau f slab.Ar trebui sa incerci sa inveti pentru ca mai tarziu o sa iti para rau ca nu ai incercat.Ai putea lua meditatii sa iei macar un 6, 5 la materia la care nu te descurci si peste 8 la cea care o sti.Cu inceputul ii mai greu dar ai sa vezi ca in 2-3 saptamani tot se prinde ceva de tine si dupa ii mai usor sa continui sa inveti. Oricum daca te pui de pe acum mai ai vreme.Si nu lasa pe ultima luna pentru ca o sa fi prea stresat si nu o sa poti invata.

| Parker_Kip_1997 a răspuns:

Depinde de media ta, poti sa ajungi la o scoala profesionala in detrimentul unui liceu. Depinde de oras.