| Aduducesei_Diana_1996 a întrebat:

Ce studii trebuie sa ai pentru a deveni tehnician dentar? Ce salariu primește un tehnician dentar?

Răspuns Câştigător
| Gabriell1992 a răspuns:

Buna, trebuie sa urmezi cursurile unei facultati de medicina, domeniul: Tehnica Dentara. Facultatea dureaza doar 3 ani. Acum, din punct de vedere financiar este mult de discutat, daca esti priceputa, poti castiga peste 3000 de lei/luna, daca nu esti priceputa, poti castiga maxim un salariu minim. Depinde de tine mai mult, depinde daca ai comenzi din partea dentistilor.