| Angela99 a întrebat:

stie cineva pe ce materii trebuie sa ma axez pentru a deveni tehnician dentar?
Si care ar fi cele mai bune facultati?

2 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

In general pe biologie.
La Cluj si Bucuresti.Mai este si in Tg.Mures,Sibiu.
La Cluj sunt mai putine locuri iar momentan admiterea se bazeaza pe 4 capitole din anatomie.La Bucuresti ai aproape toata anatomia, plus compusii naturali(chimie), insa aici sunt si mai multe locuri.

| dia3daniela a răspuns:

O facultate buna ar fi cea din Cluj. Pentru admitere trebuie sa dai examen din biologie, iar mai apoi in primul an vei avea materii precum chimie, anatomia omului etc