| dea_8289 a întrebat:

Buna ce sunt stiintele exacte si de ce sunt importante sa studieze
tinerii?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Cateva dintre stiintele exacte sunt matematica, fizica, chimia si informatica. Aici raspunsurile la intrebari (calculele) vor fi intotdeauna exacte (da sau nu), spre deosebire de stiintele umaniste unde exista si varianta de mijloc. Ele ne dezvolta gandirea, spiritul critic si acuratetea raspunsurilor si ne fac sa fim mai precisi in raspunsurile pe care le dam sau primim.